Remont w domu? Koniecznie kup okulary ochronne przeciwodpryskowe!

Jeżeli jesteś w trakcie remontu, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jakie to brudne i niebezpieczne zajęcie. Zwłaszcza, jeśli zamierzasz dokonać kilku drastycznych zmian w wyglądzie swojego domu. Jeśli nie masz ekipy remontowej i wszystko robisz sam, pamiętaj o tym, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich oczu. Wszechobecne pyły i odłamki tynku na pewno nie są dla nich dobre. Zdecydowanie powinieneś zainwestować w odpowiednie okulary ochronne przeciwodpryskowe. Jak dobrać właściwe? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dopasować najlepsze.

Ochrona oczu – dlaczego jest taka ważna?

Wiele osób podczas remontu mieszkania bagatelizuje swoje bezpieczeństwo. Starają się robić wszystko jak najlepiej, ale jednocześnie – jak najszybciej. Nie dziwi to specjalnie, gdyż chcą szybko powrócić do swojego przytulnego miejsca zamieszkania. Nie wolno jednak zapominać o ubiorze ochronnym. Okulary ochronne przeciwodpryskowe powinny być pierwszym zakupem, jeżeli samodzielnie chcesz odnowić swoje lokum. Jeśli jest to całkowity remont, łącznie z układaniem płytek, kuciem, i przeciąganiem kabli, to musisz się przygotować na masę pracy, ale także sporo niezbyt bezpiecznych sytuacji. Wszelkie pyły i odpryski mogą się wtedy dostać do Twoich oczu, co w efekcie może spowodować duże problemy ze zdrowiem. W niektórych przypadkach sytuacje te mogą nawet doprowadzić do oślepnięcia. Pamiętaj więc o tym, aby należycie zadbać o swoje oczy i kupić odpowiednie okulary ochronne przeciwodpryskowe. Lepiej to zrobić niż potem walczyć o powrót do zdrowia.

Jaka ochrona oczu sprawdzi się najlepiej?

W artykule wspomnieliśmy o okularach ochronnych przeciwodpryskowych. Są jednak jeszcze inne sposoby na ochronę Twoich oczu. Jednym z nich są gogle, które nie różnią się zbytnio od okularów – z wyjątkiem jednego detalu. Mają one gumkę, która sprawia, że przywierają ściśle do twarzy noszącej je osoby. Zapewnia to duże bezpieczeństwo i komfort pracy, ale z czasem gumka ta staje się niewygodna i zostawia bolesne ślady – zwłaszcza po dłuższym użytkowaniu. Innym sposobem na ochronę twarzy są osłony przeciwodpryskowe. Zasłaniają one niemal całą głowę, więc na pewno zapewniają sporo bezpieczeństwa, jednak nie są tak wygodne jak okulary. Tak więc, jak sam widzisz, to właśnie okulary ochronne przeciwodpryskowe są najlepszą i najwygodniejszą formą ochrony oczu.

Jakie okulary ochronne przeciwodpryskowe kupić?

Przede wszystkim wytrzymałe. Okulary ochronne nie muszą być w żaden sposób ładne ani modne. Ich zadaniem jest ochrona Twoich oczu. Postaw więc na solidne wykonanie. Poprawnie zrobione okulary ochronne powinny mieć wentylację, która uniemożliwi ich zaparowanie. Dobrze też, jeśli będą wyposażone w osłony po bokach. Dzięki nim, nawet jeśli jakiś odłamek odpryśnie, to Twoje oczy będą zabezpieczone z każdej strony. Dodatkowym atutem może okazać się waga okularów – im lżejsze, tym lepiej dla Ciebie, ponieważ będzie Ci się w nich wygodniej pracowało. Za przykład można podać dostępne w naszym sklepie okulary Frameb. Są one bardzo tanie, gdyż kosztują zaledwie dziesięć złotych, a zapewniają ochronę oczu z każdej strony.

Dobre okulary nie będą ograniczać pola widzenia

Błędnym jest stwierdzenie, że okulary ochronne przeciwodpryskowe, sprawią, że będziesz mniej widział albo będziesz widział zniekształcone kształty. Produkt ten został stworzony po to, aby osoba, która go nosi, miała jakąkolwiek ochronę oczu w trakcie niebezpiecznych dla nich prac. Przy czym dołożono wszelkich starań, aby nie miało to żadnego, negatywnego wpływu na funkcjonowanie takiego człowieka. Tak więc po założeniu tych okularów, będziesz w zasadzie widział tak samo, jak i bez nich. Jedyna różnica polega na tym, że nie będziesz musiał się obawiać żadnych urazów oczu. Chociaż istnieje pewne prawdopodobieństwo gorszego w nich widzenia, to problem zwykle leży po stronie człowieka.

Okulary ochronne – czyść je regularnie

Jedyny problem z widzeniem, który możesz mieć podczas noszenia okularów ochronnych przeciwodpryskowych, może wystąpić wtedy, gdy ich nie wyczyścisz. Ciekawe jest to, że nie są to odosobnione przypadki. Wiele osób po użyciu okularów ochronnych rzuca je gdzieś w kąt, gdzie czekają one aż do następnego użycia. Nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie, gdyż sprawia, że sprzęt zamiast zwiększać poziom Twojego bezpieczeństwa, diametralnie go zmniejsza. Ciężko jest w końcu remontować swoje mieszkanie, jeśli nie widzisz, co robisz. Przemyj więc swoje okulary fluidem czyszczącym i dokładnie wytrzyj ściereczką. Tak, aby na szkiełkach nie pozostały żadne ślady.

Remont będzie jeszcze szybszy

Jeśli zadbasz o swoje bezpieczeństwo, to wszystkie prace związane z remontem powinny pójść dużo szybciej. Nie chodzi o to, że nie musisz na siebie uważać. Bynajmniej. Przy takim zajęciu niezwykle łatwo jest zrobić sobie krzywdę. Jednak z odpowiednimi produktami bhp, w tym między innymi z okularami ochronnymi przeciwodpryskowymi, poczujesz się pewniej. Jeśli Ty będziesz się czuł bezpiecznie, to wszystkie Twoje ruchy i decyzje będą pewniejsze. Lecz, jak wspomnieliśmy na początku, nie przesadzaj z tą pewnością. Grunt to zdrowy rozsądek. Remont w końcu dobiegnie końca, a Ty będziesz mógł odpocząć w swoim odnowionym domu lub mieszkaniu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl