Koszty dostawy
Paczkomaty 24/7   10,99 zł
GLS   14,99 zł
GLS pobranie   17,99 zł
Pocztex   14,99 zł
Pocztex pobranie   18,99 zł
Bestsellery
Rękawice robocze URGENT 1009 czarna
Rękawice robocze URGENT 1009 czarna
2,45 zł 2,33 zł 1,99 zł 1,89 zł
Rękawice robocze Wampirki RU
Rękawice robocze Wampirki RU
0,99 zł 0,94 zł 0,80 zł 0,76 zł
szt.
Rękawice robocze URGENT 1003 latex
Rękawice robocze URGENT 1003 latex
2,14 zł 2,03 zł 1,74 zł 1,65 zł
Rękawice robocze URGENT 1044
Rękawice robocze URGENT 1044
3,39 zł 3,22 zł 2,76 zł 2,62 zł
Rękawice robocze URGENT 1000
Rękawice robocze URGENT 1000
1,77 zł 1,68 zł 1,44 zł 1,37 zł
szt.
Rękawice robocze CONS 445 nitrylowa szara
Rękawice robocze CONS 445 nitrylowa szara
2,03 zł 1,93 zł 1,65 zł 1,57 zł
Rękawice robocze URGENT 1029 ocieplane
Rękawice robocze URGENT 1029 ocieplane
2,99 zł 2,84 zł 2,43 zł 2,31 zł
szt.
Obuwie wg stopnia ochrony
 S1  S1P    S2
 S3   SB   OB
 O1  HRO  SRC


Uprząż do pracy na wysokości - poznaj jej specyfikację

W czasie prac na wysokości potrzebnych jest wiele przyrządów, aby bezpiecznie móc wykonać swoje obowiązki. Umożliwiają one sprawne poruszanie się po linach i zabezpieczają przed upadkiem z wysokości. Jednym z takich przyrządów jest uprząż do pracy na wysokości. Czym powinna cechować się dobra uprząż? Jak wybrać odpowiednią dla swojego pracownika? Odpowiadamy!

Specyfikacja pracy na wysokości

Prace wykonywane na wysokościach są niezwykle trudnym zajęciem. Upadek grozi poważnym okaleczeniem, kalectwem lub śmiercią. Obowiązkiem pracodawcy jest więc zadbanie o bezpieczeństwo swojego pracownika. Koniecznym jest zaopatrzenie go w odpowiednią uprząż do pracy na wysokości. Już na wstępie należy zaznaczyć, że do tak niebezpiecznej pracy, jaką jest praca wysokościowa nie można używać uprzęży wspinaczkowej, ponieważ ta po prostu się nie nadaje. Pracując na wysokości, pracownik naraża się także na nagłe zmiany pogodowe czy silny wiatr. Wielogodzinna praca w niewygodnej pozycji może być dla człowieka równie niebezpieczna.

Czym należy się kierować wybierając odpowiednią uprząż?

Sprzęt do przeznaczony do prac na wysokości musi zostać wykonany z mocnych i wytrzymałych materiałów. Z tego właśnie powodu wybiera się sprzęt atestowany i dopuszczony do użytku w trudnych warunkach pracy. Ze sprawdzonej uprzęży można korzystać bezpiecznie. Będzie ona również trwalsza.

Praca na wysokości jest zajęciem, które wymaga od pracownika pełnego skupienia. Z tego właśnie powodu uprząż musi zapewnić mu maksymalny komfort. Ważne jest to zwłaszcza wtedy, gdy wykonywanie obowiązków zajmuje sporo czasu. Uprząż powinna być więc dopasowana indywidualnie do każdego pracownika. Musi być także wygodna. Konkretne uprzęże mogą różnić się głównymi funkcjami. Mogą być przeznaczone głównie do pracy na linie, chronić przed upadkiem, charakteryzować się lekkością, rozbudowaniem lub wysokim komfortem noszenia. Wybierając specyficzną uprząż przemysłową należy przede wszystkim: 

- zwracać uwagę na wyściełanie oraz rozstaw pasów,

- sprawdzić możliwość wygodnego przypięcia pasów,

- kierować się rodzajem działalności, czyli wysokością, na jakiej będzie się pracować oraz skalą zagrożeń, z jaką można się spotkać.

Rodzaje uprzęży

Możliwy jest wybór uprzęży biodrowej oraz pełnej, dużo lepiej chroniącej przed wypadkiem. Dodatkowo można zdecydować się na uprząż, w której jest opcja podpięcia specjalnej ławeczki. Pozwoli to pracownikowi wygodnie oprzeć o nią nogi. Możliwy jest również wybór szelek z klamrą grzbietową. Jest to uniwersalne rozwiązanie, możliwe do wykorzystania na różnego rodzaju stanowiskach prac na wysokości.

Warto pamiętać, iż przy wyborze należy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie. Szybkozamykające klamry do zabezpieczania pętli udowych czy dodatkowe uchwyty do karabinków zawsze są ogromną zaletą uprzęży przemysłowej. Równie ważne są przyrządy autoasekuracyjne, w tym samohamowne. Zapewniają one niezbędne przed upadkiem zabezpieczenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl