Najlepsze buty robocze, czyli jakie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Buty robocze bez wątpienia można nazwać obuwiem do zadań specjalnych. W wielu profesjach to właśnie od nich zależy bezpieczeństwo i wygoda codziennej pracy, dlatego warto poświęcić nieco czasu na znalezienie modelu idealnego. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze buty robocze? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by zakup okazał się strzałem w dziesiątkę!

Obuwie robocze a specyfika pracy

Najlepsze buty robocze to takie, które dokładnie odpowiadają na wymagania związane ze specyfiką wykonywanych obowiązków. Oznacza to, że przed zakupami warto zastanowić się, jakie są Twoje oczekiwania względem obuwia. Jeśli pracujesz w miejscach, w których stopy narażone są na kontuzje związane ze spadającymi przedmiotami, postaw na buty wzmacniane. W wielu profesjach bardzo ważnym aspektem mogą okazać się również właściwości antypoślizgowe. Pracujesz na świeżym powietrzu? Wybierz obuwie wodoodporne. Dobrym rozwiązaniem mogą być także modele ocieplane.

Jak wybrać najlepsze buty robocze?

Wybierając obuwie, zwróć uwagę na jego walory funkcjonalne. Pamiętaj również, że nawet najlepsze obuwie robocze może okazać się fatalnym zakupem, jeśli nie będzie doskonale dopasowane do stopy. Zastanawiasz się, jakie buty sprawdzą się w Twoim przypadku? Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie.

1. Obuwie robocze a podeszwa

Dobre buty robocze powinny być wyposażone w odpowiednią podeszwę. W przypadku obuwia na budowę poleca się modele o podeszwie szczególnie twardej lub grubej, która uniemożliwi uszkodzenie stopy przez obecne na placu ostre przedmioty, np. gwoździe. Z kolei najlepsze buty robocze do pracy w terenie powinny być wyposażone w podeszwę o właściwościach antypoślizgowych. Doskonale sprawdzą się np. modele z podeszwą gumową i głębokim bieżnikiem. Jeśli pracujesz w zawodzie, w którym najlepszym rozwiązaniem będzie obuwie lekkie, wybierz model z podeszwą poliuretanową.

2. Buty robocze – twardość i usztywnienie

Jednym z głównych zadań obuwia roboczego jest zabezpieczenie stóp przed ewentualnymi urazami. Jeśli specyfika Twojej pracy wymaga szczególnych środków ochronnych, zwróć uwagę na aspekty, takie jak twardość zastosowanych w obuwiu materiałów czy dodatkowe usztywnienia. W miejscach, w których stopa narażona jest na spadające przedmioty, najlepszymi butami roboczymi będą z pewnością modele z podnoskiem. Wysokie obuwie z usztywnieniem to z kolei doskonała propozycja dla osób, które pracują w otoczeniu śliskim lub kamienistym, w którym łatwo o kontuzję w postaci skręcenia kostki.

3. Najlepsze obuwie robocze? Zwróć uwagę na oznaczenia!

Profesjonalne buty robocze muszą spełniać wymagania określone w normach dotyczących środków ochrony indywidualnej. Zgodnie z ich zapisami obuwie robocze dzieli się na:

– obuwie bezpieczne, oznaczone jako SB, S1, S2, S3, S4 i S5,

– obuwie ochronne, opisane symbolami PB, P1, P2 i P3,

– obuwie zawodowe, oznaczone symbolami O1, O2, O3, O4 i O5.

Jeśli zależy Ci na wyborze najlepszych butów roboczych, powyższe oznaczenia mogą okazać się niezwykle pomocne. Co więcej, ich obecność daje Ci pewność, że wybrane obuwie spełnia obowiązujące normy bezpieczeństwa.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl