ASTUN FLEX Y 180BHWA amortyzator elastyczny Y 140 do 180 cm, EN 355, 140 kg
Kod produktu: ASTUN FLEX Y 180BHWA
Irudek ASTUN FLEX Y 180BHWA to profesjonalny amortyzator energii z podwójną elastyczną taśmą typu Y, przeznaczony do pracy na wysokości w systemach powstrzymywania upadku. Konstrukcja rozwidlona umożliwia ciągłą asekurację podczas przemieszczania się pomiędzy punktami kotwiczenia, a elastyczna taśma zwiększa komfort pracy i ogranicza długość roboczą w stanie spoczynku.
Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby wytrzymać dynamiczne obciążenia oraz zmniejszyć siłę uderzenia podczas upadku do poziomu poniżej 6 kN.
Podwójna konstrukcja typu Y
Dwa ramiona robocze umożliwiają bezpieczne przepinanie się między punktami kotwiczenia bez utraty asekuracji.
Elastyczna taśma o zwiększonym komforcie
Taśma wykonana z poliestru o szerokości 4,5 cm dopasowuje się do ruchów użytkownika, zmniejsza ryzyko zahaczenia i poprawia ergonomię pracy.
Zakres długości roboczej
Długość robocza regulowana w zakresie od 140 do 180 cm pozwala na dopasowanie do różnych warunków pracy.
Redukcja siły uderzenia poniżej 6 kN
Zintegrowany absorber energii skutecznie rozprasza energię kinetyczną powstającą podczas upadku.
Wytrzymała konstrukcja
Elementy tekstylne wykonane z poliestru oraz aluminiowe złącza zapewniają trwałość i odporność na intensywną eksploatację.
Haki aluminiowe o dużym prześwicie
Zestaw wyposażony w dwa haki SILVERLIGHT 988 o prześwicie 11 cm, umożliwiające wpinanie do elementów konstrukcyjnych o większych przekrojach.
Specyfikacja techniczna
Model: ASTUN FLEX Y 180BHWA
Numer referencyjny: 100113200014
Typ: amortyzator energii z podwójną elastyczną taśmą
Normy: EN 355, VG11.062, VG11.063
Zakres długości: 140 do 180 cm
Waga: 1,75 kg
Maksymalne obciążenie użytkowe: 140 kg
Materiały:
- absorber poliester
- taśma poliester
- złącza aluminium
Trwałość: 10 lat użytkowania oraz 2 lata przechowywania
Złącza w zestawie
SILVERLIGHT 988
- ilość 2 sztuki
- typ zamknięcia due lock
- prześwit 11 cm
- materiał aluminium
- norma EN 362 klasa A/T
- waga 0,93 kg
Zastosowanie
- prace na wysokości
- konstrukcje stalowe i rusztowania
- przemieszczanie się pomiędzy punktami kotwiczenia
- prace montażowe i serwisowe
- przemysł i budownictwo